Livrare globală

Cele mai bune dispozitive de epilare IPL din 2026: Ghidul de achiziție al unei fabrici (specificații testate, nu marketing)

Cele mai bune dispozitive de epilare IPL din 2026, clasate — plus lista de verificare a specificațiilor din perspectiva fabricii (densitatea de energie, durata de viață a lămpii, senzorul nuanței pielii) și calculul costului per fulger făcut pe bancul de lucru al fabricii.

i
Autorul articolului iShine Quality Team

Rezumat citabil

Despre ce este acest articol?

Braun Silk Expert Pro 5 ia titlul general pentru 2026, la aproximativ 5-6 J/cm², 400.000 de fulgere și detectare automată a nuanței pielii, cu Philips Lumea 9900 aproape în urmă la ghidarea prin senzor. Șase dispozitive sunt clasate după specificații măsurate, nu după marketing: densitatea de energie, durata de viață a lămpii, senzorul de nuanță a pielii și filtrul optic. Un rând, RoseSkinCo Lumi, folosește specificațiile din 510(k) FDA K222537.

Cele mai bune dispozitive de epilare IPL din 2026: Ghidul de achiziție al unei fabrici (specificații testate, nu marketing)

Cele mai bune dispozitive de epilare IPL din 2026 sunt Braun Silk Expert Pro 5, Philips Lumea 9900, Silk’n Infinity, SmoothSkin Pure Fit, Nood The Flasher 2.0 și RoseSkinCo Lumi. Braun câștigă la energie și viteză, Philips la senzorii nuanței pielii, iar Silk’n la raportul preț-calitate. Dar lista este doar jumătate din poveste — cealaltă jumătate este cum să citiți fișa tehnică astfel încât să nu mai cumpărați niciodată pe baza marketingului. Specificații complete, numărul de ședințe și matematica costurilor din fabrică, mai jos.

Suntem Shenzhen iShine Technology Co., Ltd — producătorul care construiește dispozitive IPL pentru branduri din întreaga lume: lămpi, filtre, produse finite și autorizările FDA 510(k) din spatele lor. Acest ghid diferă de topurile din reviste din trei motive: explicăm ce înseamnă de fapt fiecare specificație, comparăm cu datele platformei noastre autorizate FDA, în loc să ghicim, și facem calculul costurilor pe cinci ani de pe bancul de lucru al fabricii.


Cele mai bune dispozitive de epilare IPL dintr-o privire

  1. Braun Silk Expert Pro 5 — Cel mai bun ansamblu: energie puternică, ședințe rapide
  2. Philips Lumea 9900 Series — Cei mai buni senzori ai nuanței pielii și cea mai bună ghidare prin aplicație
  3. Silk’n Infinity — Cel mai bun raport preț-calitate pentru începători
  4. SmoothSkin Pure Fit — Cel mai bun pentru viteză și flexibilitate IPL vs. laser
  5. Nood The Flasher 2.0 — Cea mai bună alegere bugetară
  6. RoseSkinCo Lumi — Cel mai bun pentru utilizare simplă acasă, fără aplicație și fără complicații
ProdusCel mai bun pentruEnergieDurata de viață a lămpiiTipuri de pielePreț estimat
Braun Silk Expert Pro 5Ansamblu / viteză~5–6 J/cm²400k de fulgereI–IV (senzor)$300–400
Philips Lumea 9900Senzori + aplicație~5 J/cm²250k+ de fulgereI–IV (senzor)$400–500
Silk’n InfinityRaport preț/performanță~4–5 J/cm²nelimitat (galvanic)I–IV$250–350
SmoothSkin Pure FitViteză~3 J/cm²nelimitat (automat)I–IV$280–380
Nood The Flasher 2.0Buget~4 J/cm²150k de fulgereI–IV$150–250
RoseSkinCo LumiUtilizare simplă acasă1.5–5 J/cm²999,999 de fulgereI–IV (V la nivelul cel mai scăzut)$250–350

Rândul RoseSkinCo Lumi folosește specificațiile din autorizația FDA 510(k) pe care o deținem pentru această platformă (K222537, Shenzhen Ishine Technology Company Limited — căutabil în baza de date FDA 510(k) și în rezumatul K222537). Celelalte rânduri folosesc specificațiile publicate ale fiecărui brand. Intervalele de tipuri de piele sunt citate așa cum sunt publicate de fiecare brand. Propria noastră referință de compatibilitate, pe fiecare platformă pe care o fabricăm, inclusiv RoseSkinCo Lumi, este Fitzpatrick I–IV la setările standard, cu tipul V doar la cel mai mic nivel de energie și după un patch test; tipul VI nu este potrivit.

#1 Braun Silk Expert Pro 5 — Cel mai bun ansamblu

Braun Silk Expert Pro 5 oferă cea mai puternică combinație de energie și viteză a ședinței din categoria dispozitivelor de uz casnic. Senzorul SkinPro 2.0 al Pro 5 citește nuanța pielii în mod continuu și ajustează energia automat — aceeași arhitectură cu siguranța pe primul loc pe care am specifica-o și pentru propriile noastre dispozitive.

  • Energie: ~5–6 J/cm² în 3 moduri de putere
  • Durata de viață a lămpii: 400,000 de fulgere (ani de utilizare pentru întregul corp)
  • Tipuri de piele: I–IV cu blocare prin senzor
  • Cel mai bun pentru: utilizatorii care își epilează întregul corp și vor ședințe rapide și rezultate dovedite

Avantaje: energie ridicată la acest preț; mod de alunecare rapid; brand dovedit. Dezavantaje: mâner ușor mai voluminos; aplicația nu este necesară, dar este de așteptat la acest preț.

#2 Philips Lumea 9900 Series — Cei mai buni senzori ai nuanței pielii

Philips și-a investit bugetul de inginerie în senzori și ghidare. SenseIQ de la 9900 citește nuanța pielii în mod continuu, ajustează energia, iar aplicația urmărește ședințele pe zone ale corpului — cu adevărat utilă pentru a rămâne pe program.

  • Energie: ~5 J/cm²
  • Durata de viață a lămpii: 250k+ de fulgere
  • Tipuri de piele: I–IV
  • Cel mai bun pentru: utilizatorii care doresc precizia senzorilor și monitorizarea ședințelor prin aplicație

Avantaje: tehnologie de senzori de top în clasă; urmărirea prin aplicație vă ține consecvent. Dezavantaje: preț premium; aplicația este necesară pentru unele funcții.

#3 Silk’n Infinity — Cel mai bun raport preț-calitate

Silk’n folosește un hibrid galvanic + optic (eHPL) care conduce energia în folicul, ceea ce îi permite să pretindă „fulgere nelimitate” și un preț mai mic. Pentru începătorii care nu sunt siguri că IPL este pentru ei, acesta este punctul de intrare cu cel mai mic risc.

  • Energie: ~4–5 J/cm²
  • Durata de viață a lămpii: nelimitată (asistență galvanică)
  • Tipuri de piele: I–IV
  • Cel mai bun pentru: cumpărătorii aflați la primul dispozitiv IPL, cu buget limitat

Avantaje: preț scăzut, fără grija numărului de fulgere, construcție ușoară. Dezavantaje: energie mai mică; rezultate mai lente pe părul aspru.

#4 SmoothSkin Pure Fit — Cel mai bun pentru viteză

Pure Fit de la SmoothSkin emite continuu în timp ce alunecați — fără apăsări repetate de buton pentru fiecare fulger. Ședințele pe picioare se pot termina în aproximativ 10 minute, un câștig real de utilizare.

  • Energie: ~3 J/cm²
  • Durata de viață a lămpii: nelimitat (mod automat)
  • Tipuri de piele: I–IV
  • Cel mai bun pentru: utilizatorii axați pe viteză

Avantaje: cele mai rapide ședințe; modul automat este fără efort. Dezavantaje: energie mai mică per fulger; mai slab pe părul aspru.

#5 Nood The Flasher 2.0 — Cea mai bună alegere bugetară

Nood subcotează pe toată lumea păstrând esențialul: un senzor al nuanței pielii, 150k de fulgere și o operare simplă cu două butoane. Este cea mai bună opțiune pentru a „încerca IPL fără să investești $400”.

  • Energie: ~4 J/cm²
  • Durata de viață a lămpii: 150k de fulgere
  • Tipuri de piele: I–IV
  • Cel mai bun pentru: cumpărătorii cu buget limitat

Avantaje: foarte accesibil; simplu de folosit. Dezavantaje: durată de viață mai mică a lămpii; ședințe mai lente pentru întregul corp.

#6 RoseSkinCo Lumi — Cel mai bun pentru utilizare simplă acasă

RoseSkinCo Lumi este opțiunea fără aplicație, fără mofturi: 1.5–5 J/cm² în cinci niveluri, 999,999 de fulgere, senzor al nuanței pielii, mod de alunecare. Este construit pe platforma autorizată FDA pe care o fabricăm noi (K222537) — aceeași arhitectură pe care pornesc multe branduri IPL private-label. Specificații solide, fără artificii, preț rezonabil.

  • Energie: 1.5–5 J/cm² (5 niveluri)
  • Durata de viață a lămpii: 999,999 de fulgere
  • Tipuri de piele: I–IV la setările standard (tipul V doar la cel mai mic nivel de energie, după un patch test); senzor al nuanței pielii
  • Cel mai bun pentru: utilizatorii care vor un dispozitiv capabil și simplu, fără dependență de aplicație

Avantaje: specificații solide la acest preț; operare simplă; durată de viață a lămpii suficientă pentru un curs complet plus ani de întreținere. Dezavantaje: mai puține funcții inteligente decât Braun/Philips.


Cum să alegeți un dispozitiv IPL pentru acasă: specificațiile care contează cu adevărat

Majoritatea ghidurilor de cumpărare clasează dispozitive; puține explică ce să verificați, astfel încât să puteți evalua singuri orice dispozitiv — inclusiv cele care nu sunt pe această listă. Iată ghidul fabricii pentru citirea specificațiilor, cu cifrele față de care testăm noi efectiv.

1. Densitatea de energie (J/cm²): cifra care decide dacă funcționează

Densitatea de energie reprezintă cantitatea de energie luminoasă pe care fiecare fulger o livrează pe centimetrul pătrat de piele. Este cea mai importantă cifră de eficacitate de pe fișa tehnică.

  • Sub ~3 J/cm²: lumina încălzește părul, dar s-ar putea să nu atingă pragul critic al foliculului. Rezultatele sunt lente sau invizibile, mai ales pe părul aspru.
  • Intervalul eficient pentru uz casnic (~3–6 J/cm²): suficient pentru a dezactiva foliculii, rămânând în limitele de siguranță pentru piele.
  • Peste ~6 J/cm² într-un dispozitiv de uz casnic: riscul de arsuri și modificări de pigment crește rapid — de aceea energia trebuie întotdeauna corelată cu un senzor al nuanței pielii.

Cum să verificați: fișa tehnică trebuie să indice explicit J/cm². Dacă un brand listează doar „joulii totali” sau „puterea”, fără densitatea de energie, acesta este un semnal de alarmă — de obicei înseamnă că cifra reală este neimpresionantă. Platforma noastră autorizată FDA livrează 1.5–5 J/cm² în cinci niveluri reglabile, un interval tipic sigur și eficient pentru uz casnic.

2. Durata de viață a lămpii: ce obțineți de fapt cu „999,999 de fulgere”

Durata de viață a lămpii este numărul nominal de fulgere pe care lampa le poate emite înainte ca puterea de ieșire să se degradeze. Nu este o cifră de marketing pe care o puteți ignora — ea decide dacă dispozitivul rezistă prin întregul curs de tratament.

  • Un curs complet necesită ~10k–15k de fulgere (6–12 ședințe × aproximativ 100–200 de fulgere per ședință, per zonă a corpului).
  • Un an de întreținere adaugă câteva mii în plus.
  • Astfel, o lampă nominală pentru 100k+ de fulgere acoperă confortabil un curs plus ani de retușuri; 150k–400k este intervalul mainstream; 999,999 (ceea ce specificăm noi pe platformele noastre) elimină efectiv această constrângere pentru uz casnic.

Cum să verificați: găsiți numărul nominal de fulgere în manual sau în fișa tehnică. Fiți sceptici față de afirmațiile de tipul „fulgere nelimitate” — dispozitivele cu asistență galvanică (precum Silk’n) pot prelungi în mod legitim durata de viață a lămpii, dar fiecare lampă cu xenon se degradează în cele din urmă. Cifra onestă se află pe fișa de date.

3. Senzorul nuanței pielii: nenegociabil pentru siguranță

Un senzor al nuanței pielii citește melanina pielii înainte de fiecare fulger și fie reduce energia, fie refuză să emită fulgerul pe nuanțe nepotrivite. Fără el, un dispozitiv emite aceeași energie pe pielea Fitzpatrick V ca pe tipul II — exact așa apar arsurile și hiperpigmentarea.

Cum să verificați: căutați detecție cu două lungimi de undă (roșu + infraroșu). Senzorii cu o singură lungime de undă pot fi păcăliți de inflamație sau de autobronzant. Platforma noastră folosește un senzor al nuanței pielii calibrat pentru Fitzpatrick I–IV, cu tipul V limitat la cel mai mic nivel de energie și cu tipul VI blocat, iar dispozitivele fără un astfel de senzor nu trec de revizuirea noastră internă de siguranță. Dispozitivele IPL de uz casnic autorizate FDA tratează în general detectarea nuanței pielii ca pe o necesitate de siguranță — iar dacă faceți comparații, rețineți că dispozitivele de pe această listă care au senzori folosesc toate același principiu cu două lungimi de undă (cum funcționează detectarea nuanței pielii).

4. Filtrul optic și lungimea de undă: ce lumină ajunge de fapt pe pielea dumneavoastră

Filtrul transformă lumina brută a lămpii într-un fascicul sigur. Tot ce se află sub ~530nm (UV) trebuie tăiat; fereastra eficientă se întinde de obicei pe ~560–1200nm. Un interval declarat mai larg nu este automat mai bun — ceea ce contează este ca UV să fie blocat și ca lungimile de undă absorbite de melanină să ajungă la folicul.

Cum să verificați: fișa tehnică ar trebui să indice intervalul de lungimi de undă (de exemplu, 510–1100nm, 550–1200nm). Dacă un dispozitiv nu îl publică, tratați întreaga fișă de date ca fiind incompletă.

5. Detectarea contactului și răcirea: confort și siguranță împotriva luminii rătăcite

  • Comutator de siguranță la contact: dispozitivul emite doar când fereastra este apăsată pe piele — astfel lumina rătăcită nu ajunge la ochi.
  • Răcire prin gheață/contact: scade temperatura suprafeței, ceea ce aduce un confort real și reduce riscul de arsuri pe zonele sensibile.

Cum să verificați: detectarea contactului ar trebui să fie menționată; dacă lipsește, dispozitivul nu ar trebui folosit în zona feței. Răcirea este un plus, nu un substitut pentru energia corectă.

Punctul nostru de referință: fiecare dispozitiv pe care îl construim la Shenzhen iShine Technology Co., Ltd pleacă din fabrică cu senzor al nuanței pielii, filtru cu tăiere UV și comutator de siguranță la contact, testat pe linia de producție înainte de a părăsi fabrica. Acesta este pragul de bază pe care vă recomandăm să îl cereți oricărui brand.


Ce este IPL și cum funcționează?

Epilarea cu IPL (lumină pulsată intensă) emite fulgere de lumină cu spectru larg — de obicei 510–1200 nm — care sunt absorbite de melanina din păr. Lumina se transformă în căldură, care afectează foliculul de păr și îl împinge într-o fază de repaus. Ședințele repetate prind mai mulți foliculi în faza activă de creștere, producând o reducere pe termen lung.

Știința merge mai adânc: selecția lungimii de undă, densitatea de energie și lățimea pulsului determină toate dacă căldura atinge pragul critic al foliculului fără să ardă pielea. De aceea „câți J/cm²” contează mai mult decât marketingul de brand. Pentru detalierea tehnică completă, consultați ghidul nostru despre știința IPL.

Funcționează cu adevărat IPL-ul de acasă? Ce spune evidența

Da — în limitele tehnologiei. Studiile clinice privind lumina pulsată intensă raportează constant o reducere medie a părului de 60–80% la 6–12 luni. FDA autorizează dispozitivele IPL de uz casnic ca dispozitive de Clasa II, cu afirmația „reducere permanentă a părului” — reducere pe termen lung, nu îndepărtare.

Un lucru pe care aproape nicio recenzie nu îl explică: în săptămânile 3–4, părul poate arăta mai rău înainte să arate mai bine. Firele tratate cad, iar foliculii nou-intrați în ciclu împing spre suprafață — un vârf fals de recrescuță care îi face pe oameni să renunțe chiar înainte să apară rezultatele. Dacă urmați un protocol de 12 săptămâni, așteptați-vă la această scădere și continuați. Evidența clinică este rezumată în articolul nostru despre datele de siguranță.


Este sigur IPL-ul de acasă?

IPL-ul de acasă este sigur atunci când dispozitivul este folosit pe piele compatibilă și conform instrucțiunilor. Pachetul de siguranță din interiorul unui dispozitiv modern — aceeași arhitectură pe care dermatologii o descriu în ghidurile lor pentru pacienți privind reducerea părului pe bază de lumină (AAD):

  • Senzor al nuanței pielii — citește pielea și blochează nuanțele nepotrivite
  • Comutator de contact cu pielea — emite doar când este apăsat pe piele
  • Filtru optic cu tăiere UV — blochează lungimile de undă dăunătoare
  • Limitarea energiei — plafonează J/cm² pentru pielea mai închisă

Contraindicațiile includ pielea Fitzpatrick VI, fotosensibilitatea, afecțiunile cutanate active în zona de tratament și sarcina (ca precauție). Efectele secundare sunt, de obicei, ușoare: roșeață și căldură tranzitorii. Consultați ghidul nostru despre efectele secundare și cine nu ar trebui să folosească IPL pentru detalii.


Cine poate folosi IPL: ghidul nuanței pielii (Fitzpatrick) și al culorii părului

Tip FitzpatrickNuanța pieliiPotrivit pentru IPL?Note
IFoarte deschisăDaSetarea de energie cea mai scăzută
IIDeschisăDaSetări standard
IIIMediu-deschisăDaSetări standard
IVMăsliniu/maro deschisDa (cu senzor)Energie ajustată de senzor
VMaroDa (energie redusă)Protocol stabilit de un profesionist; test pe o zonă mică mai întâi
VIMaro închis/negruNuRisc ridicat de arsuri; nerecomandat

Culoarea părului contează la fel de mult ca pielea: IPL are nevoie de contrast de melanină. Părul negru și maro închis răspunde cel mai bine. Părul roșu, blond, gri și alb are prea puțină melanină pentru ca IPL să funcționeze — un fapt pe care niciun dispozitiv nu îl poate depăși, pentru că tehnologia se bazează pe melanină.


De câte ședințe IPL este nevoie pentru a vedea rezultate?

ZonaȘedințeInterval
Picioare (gambe)8–12Săptămânal
Axile6–8Săptămânal
Linia bikini6–8Săptămânal
Față (buza superioară, bărbie)6–8La două săptămâni

Plan săptămână de săptămână: Săptămâna 0 — pregătire (bărbierește-te, nu folosi ceară) → Săptămânile 1–4 — o dată pe săptămână → Săptămânile 5–12 — la fiecare 2 săptămâni → întreținere lunară după luna 3. Așteptați-vă la vârful fals de recrescuță în săptămânile 3–4 — este normal. Detalii în ghidul nostru de protocol pentru ședințe.


Cât de des ar trebui să folosiți IPL?

FazăFrecvență
Curs inițial (săptămânile 1–12)O dată pe săptămână (unele zone la două săptămâni)
După reducerea vizibilăLa fiecare 2 săptămâni
ÎntreținereLunar, sau pe măsură ce apare recrescuța

Folosirea excesivă a IPL nu este periculoasă — dispozitivul limitează energia — dar irosește durata de viață a lămpii. Perspectiva fabricii: lampa dumneavoastră este nominală pentru un număr fix de fulgere; folosiți-le pe program, nu compulsiv.


Matematica costurilor din fabrică: cât costă de fapt IPL per utilizare?

Majoritatea comparațiilor de costuri citează prețurile de listă și se opresc acolo. Iată cifra pe care o putem calcula de pe bancul de lucru al fabricii — costul per fulger, adică exact ce vă oferă durata de viață nominală a lămpii.

Formula

Pentru orice dispozitiv: costul per fulger = prețul dispozitivului ÷ durata de viață nominală a lămpii. Apoi costul per ședință pentru întregul corp = fulgere per ședință × costul per fulger.

Folosind propria noastră platformă autorizată FDA (K222537, nominală pentru 999,999 de fulgere) la un preț tipic de vânzare cu amănuntul de $299:

  • Cost per fulger: $299 ÷ 999,999 ≈ $0.0003
  • Fulger per ședință pentru întregul corp: aproximativ 300–400 (picioare, axile, linia bikini, față)
  • Cost per ședință pentru întregul corp: ≈ $0.10–0.12

Acum comparați acestea cu alternativele, pe bază de tratament:

MetodăCost inițialCost per ședințăTotal pe 5 ani
IPL acasă (platformă cu 999,999 de fulgere)$299~$0.10 (autoadministrat)~$299 + electricitate
Laser la salon (o singură zonă)—$200–500/ședință × 6–10$1,200–5,000
Epilare cu ceară—$30–80/lună$1,800–4,800
Bărbierit—$20–50/lună (lame/creme)$1,200–3,000

Avertismentele oneste: costul real per ședință depinde de zonele tratate și de obiceiurile dumneavoastră de ședință. Iar durata de viață nominală a lămpii presupune că nu irosiți fulgere în aer — exact de aceea contează detectarea contactului. Dar ordinul de mărime este ideea: un dispozitiv de $299, nominal pentru 999,999 de fulgere, oferă ani de tratamente pentru întregul corp cu aproximativ o zecime de dolar per ședință, față de ședințele cu laser la salon care costă $200–500 fiecare. Chiar și dispozitivele premium de pe această listă se amortizează în câteva luni dacă le folosiți efectiv.


IPL înainte și după: pregătire și îngrijire post-tratament

Înainte: Bărbieriți zona cu 12–24 de ore înainte (bărbieritul lasă foliculul intact pentru țintirea cu lumină; epilarea cu ceară îl îndepărtează). Curățați și uscați pielea. Evitați expunerea la soare și autobronzantul cu 1–2 săptămâni înainte de tratament.

După: Așteptați-vă la roșeață și căldură tranzitorii — este normal. Hidratați cu o loțiune blândă, fără parfum. Evitați soarele, dușurile fierbinți și exfolianții agresivi timp de 24–48 de ore. Opriți utilizarea dacă apar arsuri sau bășici și consultați un dermatolog.


Cum să vă aprovizionați propriul dispozitiv IPL (OEM / Private Label)

Iată ce nu vă va spune nicio recenzie din reviste: multe „branduri” din spațiul IPL sunt construite pe lanțuri de aprovizionare OEM/ODM. Un brand proiectează un produs, stabilește specificațiile, iar un producător ca noi îl construiește — lămpi, filtre, asamblare, certificare, ambalare. Așa lansează un brand nou fără să dețină o fabrică.

Procesul: definiți specificațiile (energie, durata de viață a lămpii, funcții) → alegeți un producător → dezvoltați matrițele și probele → certificați (FDA 510(k) Clasa II, EU MDR) → producție de masă → control al calității la fiecare poartă. Pentru a vedea dispozitivele de epilare IPL pe care le construim astăzi pentru branduri, parcurgeți gama de platforme înainte să vă definiți propria specificație.

Dacă explorați această rută, serviciul nostru private label acoperă întregul parcurs, iar ghidul nostru OEM vs ODM explică cele două modele. Puteți vedea și adevărul urât despre producătorii de IPL înainte să semnați orice.


Verdict final

Cel mai bun dispozitiv de epilare IPL din 2026 depinde de prioritățile dumneavoastră: Braun Silk Expert Pro 5 pentru performanța generală, Philips Lumea 9900 pentru precizia senzorilor, Silk’n Infinity pentru raportul preț-calitate. Orice ați alege, cumpărați pe baza specificațiilor — densitatea de energie, durata de viață a lămpii, detectarea nuanței pielii, filtrul optic — nu pe baza marketingului. Lista de verificare din acest ghid funcționează pe orice dispozitiv, inclusiv pe următorul pe care îl lansează un brand.

Actualizat în august 2026 de echipa de calitate de la Shenzhen iShine Technology Co., Ltd. Testăm dispozitive trimestrial și revenim asupra acestei liste pe măsură ce produsele se schimbă. Datele FDA 510(k) K222537 sunt citate acolo unde este menționată platforma noastră; cifrele concurenților folosesc specificațiile publicate.

Întrebări frecvente

Î1: Pot folosi IPL pe față?

Da, sub pomeți și deasupra sprâncenelor, folosind cea mai scăzută energie eficientă. Evitați complet zona ochilor.

Î2: Doare IPL?

Majoritatea oamenilor îl descriu ca pe o pocnitură caldă de elastic. Dispozitivele cu răcire prin gheață sau prin contact sunt vizibil mai confortabile.

Î3: Cât durează rezultatele?

Majoritatea utilizatorilor mențin o reducere de 60–80% luni sau ani de zile, cu ședințe lunare de întreținere.

Î4: Funcționează IPL pe toate nuanțele de piele?

Nu — IPL necesită contrast de melanină. Tipurile I–IV funcționează cu setările standard; tipul V este utilizabil numai la cel mai mic nivel de energie și după un patch test; tipul VI nu este potrivit.

Î5: Care este cel mai ieftin mod de a începe?

Un dispozitiv bugetar precum Nood The Flasher 2.0 (~$150–250) este punctul de intrare cu cel mai mic risc.

Ai nevoie de un răspuns specific proiectului tău?

Vorbește cu echipa noastră de producție

Contactează echipa pentru a discuta despre piața ta, volumele dorite, cerințele de conformitate și direcția produsului.

Ultima actualizare

Vi s-a părut util acest articol?

Articole similare

Continuă lectura

+86-15900283962
Scrieți-ne pe WeChat — veți primi un răspuns în 10 minute